01

Strateji
Pazar Araştırması

Dünya gerçekten çok ilginç bir yer. Hangi tip ürünün hangi ülkede ne şartlarla satıldığı değişiyor. Sizin için bu araştırmayı yapıyor, pazara doğru giriş yapmanızı sağlıyoruz.

Strateji Belirleme

Online satış yapmak isteyen üretici ve perakendeci firmalara stratejik planlama, danışmanlık hizmeti veriyor, gelişen, adapte olan ve kzanan marka olmalarını sağlıyoruz.

02

İçerik

Ürün Tanımı Oluşturma*, ve Optimize Etme**

Mükemmel Ürün Sayfaları Oluşturun!

Ürün sayfaları müşterinin satın almasını etkileyen en önemli değerdir. Bu sayfaların kullanıcı ihtiyaçlarını İlave Satışa Yönelik Özellikler Doğru Ürün Tanımı analiz etmesi, doğru cevapları verebiliyor olması gerekmektedir. Bu sayfaları aynı zamanda arama motorlarında işlenmesi ve özellikle Google’ın her yeni güncellenmesinde iyi içeriğe vurgusu artık zengin ürün detay sayfaları zorunlu kılmaktadır.

Ürün Görseli Optimizasyonu

Ürün görselleri bazı kategorilerde büyük önem arzetmektedir. Kullanıcıya ilgili ürünün kullanım alanlarını net bir şekilde göstermek, boyut ve renk gibi özellikleri net anlatmak satı alma kararlarını etkilemektedir. Bazı kategorilerde kısa videolar oluşturmak da son zamanların trend özelliklerindendir.

A+ Sayfa İçerikleri*

İyi ürün tanımı yeterli gelmediği durumlarda pazaryerleri sitelerinde daha geniş içerik gerekmektedir. Bu içeriklerin arama sonuçlarında çıkması çok önemlidir. Ürün özelliğine göre video içerik de hazırlanıp eklenmelidir. Bu yapılar html eklenmesine müsade ettiği için bir nevi “Product Landing Page” olarak düşünülmelidir.

03

Moderasyon
In-Seo

Bazı pazarlerinde ürün yükleme alanında girilen içeriğin saece %30’u müşteri tarafından görülüyor, kalan %70 ise algoritmalara gönderiliyor, bu alanlar (field) basit eticaret entegratörleri ile doldurulamaz, ürününüzün listelemesi eksik kalır. İlgili alanları kullanıcı alışkanlıkları ve davranışları ile optimize edip, maksimum görünürlük almanız için çalışıyoruz.

Yönetim

Pazaryerlerin ürün içerik alanları çoğunlukla benzer yapıda olsalar bile, ürünlerin içeriklerinin yüklenmesi/yönetilmesi bazen karmaşık olabilmektedir. In-house geliştirdiğimiz ve sadece özel projeler için kullandığımız, yüksek hacime uygun entegrastör sayesinde ürün moderasyonu süreçlerinizi kolaylaştırıyoruz. Müşteri sorularını, yorumları, buy box statülerini takip edip, tarafınıza raporluyoruz.

Takip

Marketplace alanları “Plagiarism” vakalarının bol iktarda yaşandığı mecralardır. Marketplace yönetimleri bu durumları çok sıkı takip edemektedir. Bu hem içeriğinizin çalışnması ya da kopya ürünlerinizin sizin trafiğinizikullanarak satılması ile olabiliyor. Geliştirdiğimiz in-house yazılımla bu süreçleri takip edip aksiyon alıyor veya tarafınıza aporlıyoruz. Ayrıca pazaryerlerinde çok önemli olan müşteri sorularını, yorumlarını, buy box statülerini gene aynı yazılımızla takip edip, tarafınıza raporluyoruz. Alıması gereken önlemleri alıyoruz

04

Pazarlama
Pazaryeri Concept Reklamları

Sadece pazaryerlerine özel, kullanıcının sık göremediği reklamlarla ürünlerin görünüm ve dönüşümleri arttırılabilir.

Pazaryeri arama motoru reklamları**

Kullanıcılar çok fazla sayfa dolaşmayı sevmez. Doğru keywordlere verilecek reklamlar ve optimizasyon, dünüşümlerinizi daha verimli bir hale getirebilir.

Pazaryeri re-targeting reklamları***

Pazaryerlerinin sizinle paylaşacağı kullanıcı datalarına katalog ürünleri göstermenin ötesinde çözümler üretiyoruz.

Promosyon geliştirme****

Müşteriler çeşitli sebeplerden belirli pazaryerlerinden alışveriş yapmak istemez. Müşteriye istediği platforma özel promosyonlar geliştirmek dönüşümleri arttıracaktır.

05

Analiz

Yaptığın çalışmalarıın analizleri, dönüşüm (conversion) değerleri, etki arttırımını ölçüyor, gelişim için önerileler raporlar hazırlıyoruz.

  • Gösterim/Satış oranlarının belirlenmesi, analiz edilmesi
  • Buy Box statülerinin kontrolü
  • Metin ve fotoğraf içeriklerinin kalite kontrolü
  • A+ sayfaların metin ve fotoğraf kalite kontrolü
  • Satış trendleri, dönemsel satış içgörüleri
  • Kategori bazlı performans kontrolü
  • Ürün, kategori, marka bazlı reklam kampanyaları analizi Rakip ve kopyacılık analizi
  • Satış potansiyelleri
Uluslararası Pazaryerleri Tecrübemizi Size Transfer Ediyoruz

Uluslararası Pazaryerleri

10+ farklı ülkede, 8+ farklı dilde, 30+ marketplace için hızlı, kaliteli ve etkin pazarlama ve yönetim hizmetleri sunuyoruz. Amazon K. Amerika ve Avrupa, Wallmart, Joom vb bir çok pazaryerleri için etkili çözümler üretiyoruz.
Etsy
Amazon AE
Wish
Amazon De
Wayfair
Amazon Es
Wallmart
Amazon Fr
Home Depot
Ali Express
Amazon UK
Joom
Amazon US
Home Depot

Foreca'nın Pazaryeri Başarısı

Foreca markası için n11.com, amazon.com.tr, hepsiburada.com, gittigidiyor.com ve trendyol.com ağırlık oluşturduğumuz kurgu ile marka ksa sürede anlamlı bir ticari başarı kazandı.

Foreca markasının ürünleri için arama motorları ve kullanıcı alışkanlıklarını birleştirerek hazırladığımız ürün isimlendirmeleri, ürün tanımları ve kullanıcı araştırmaları ile geliştirdiğimiz ürün görselleri demonstrasyonu ile tüm rakiplerinden ayrıştı. Geliştirdiğimiz reklam stratejileri ile kısa sürede pazarda önemli bir oyuncu oldu.

Case Study
Markanız için yeni bir başlangıç yapmak için bize ulaşın. Mesaj Gönder